Vishay/Vitramon VJ0603D220MXXAC
VJ0603D220MXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220MXXAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220MXXAC.pdf
Availability of VJ0603D220MXXAC
QUANTITY
VJ0603D220MXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220MXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220MXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220MXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220MXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220MXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D220MXXAC
IC MON TRPL SPPLY SUPERVSR 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 32-QFN datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC REG 3.3V 1500MA datasheet.pdf
MOUNT 3/4" HOLE BRASS NO CONN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf