Vishay/Vitramon VJ0603D270JLXAJ
VJ0603D270JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270JLXAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270JLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D270JLXAJ
QUANTITY
VJ0603D270JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270JLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270JLXAJ
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CA SM LDS SCAPC-SC/UPC(NG) datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 25 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 830MA 1.07 OHM datasheet.pdf
RES 162 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf