Vishay/Vitramon VJ0603D2R0CXAAJ
VJ0603D2R0CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R0CXAAJ
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R0CXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R0CXAAJ
QUANTITY
VJ0603D2R0CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R0CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R0CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R0CXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R0CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R0CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R0CXAAJ
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 4GHZ 16QFN datasheet.pdf
IC DEMODULATOR/DECODER 80-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 50POS datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RJI KABEL 4XAWG22/1 SOLID HAN P datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf