Vishay/Vitramon VJ0603D2R4CLBAC
VJ0603D2R4CLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R4CLBAC
Brief Description
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R4CLBAC.pdf
Availability of VJ0603D2R4CLBAC
QUANTITY
VJ0603D2R4CLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R4CLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R4CLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R4CLBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R4CLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R4CLBAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R4CLBAC
TRANS NPN 75V 3A E-LINE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF WITH LOCK datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CET-P-CTA-2 TIP datasheet.pdf
CAP ALUM 19000UF 20% 5V FLATPACK datasheet.pdf