Vishay/Vitramon VJ0603D2R4CXAAC
VJ0603D2R4CXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R4CXAAC
Brief Description
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R4CXAAC.pdf
Availability of VJ0603D2R4CXAAC
QUANTITY
VJ0603D2R4CXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R4CXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R4CXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R4CXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R4CXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R4CXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R4CXAAC
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG ASSEM SHIELD 6POS datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRANS 8NPN DARL 50V 0.5A 18DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT MATE-N-LOK datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 10.16MM 1DGT GRN CA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf