Vishay/Vitramon VJ0603D360MXAAJ
VJ0603D360MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D360MXAAJ
Brief Description
CAP CER 36PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D360MXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D360MXAAJ
QUANTITY
VJ0603D360MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D360MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D360MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D360MXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D360MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D360MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D360MXAAJ
CAP CER 1.5UF 4V X7S 0805 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
IC SYNC BINARY COUNT 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N/2P-CH 10.6V 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC G5 8MA 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
TOP1.5GS 08/180 7.62 OG EEXE datasheet.pdf
XG4 14AWG 41/30 5C SHLD 600V datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf