Vishay/Vitramon VJ0603D391JXXAJ
VJ0603D391JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D391JXXAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D391JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D391JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D391JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D391JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D391JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)