Vishay/Vitramon VJ0603D3R3DLXAP
VJ0603D3R3DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3DLXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3DLXAP.pdf
Availability of VJ0603D3R3DLXAP
QUANTITY
VJ0603D3R3DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3DLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3DLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R3DLXAP
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN W/CHOKE MED 1A datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 25.2VC 1.5KE datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 30.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 13POS 1MM R/A datasheet.pdf
RES 2.05 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf