Vishay/Vitramon VJ0603D4R3DLCAC
VJ0603D4R3DLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3DLCAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3DLCAC.pdf
Availability of VJ0603D4R3DLCAC
QUANTITY
VJ0603D4R3DLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3DLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3DLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3DLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3DLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3DLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D4R3DLCAC
CABLE FLAT FLEX 5POS 0.5MM 2" datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CBL 30POS .5MM JMPR TYPE D 1.18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 732 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
508 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
IGBT 200V 1A SOD123FL datasheet.pdf