Vishay/Vitramon VJ0603D510JXAAJ
VJ0603D510JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510JXAAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510JXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D510JXAAJ
QUANTITY
VJ0603D510JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510JXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D510JXAAJ
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 16M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND G-6 S.C. BAYONET datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN PCB datasheet.pdf
762 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf