Vishay/Vitramon VJ0603D6R8DXXAC
VJ0603D6R8DXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D6R8DXXAC
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D6R8DXXAC.pdf
Availability of VJ0603D6R8DXXAC
QUANTITY
VJ0603D6R8DXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D6R8DXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D6R8DXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D6R8DXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D6R8DXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D6R8DXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D6R8DXXAC
OSC XO 4.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 38 AWG 1000 FT BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf