Vishay/Vitramon VJ0805D111JXCAT
VJ0805D111JXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111JXCAT
Brief Description
CAP CER 110PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111JXCAT.pdf
Availability of VJ0805D111JXCAT
QUANTITY
VJ0805D111JXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111JXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111JXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111JXCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111JXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111JXCAT Details Description
Related parts for VJ0805D111JXCAT
CONN FFC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.15A 140 MOHM datasheet.pdf
LEAD MINI HOOK-BAN PLUG RED 18" datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET 2.54MM 128 POS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 216POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf