Vishay/Vitramon VJ0805D130MLCAP
VJ0805D130MLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130MLCAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130MLCAP.pdf
Availability of VJ0805D130MLCAP
QUANTITY
VJ0805D130MLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130MLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130MLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130MLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130MLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130MLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D130MLCAP
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 8W datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE 3-28VDC datasheet.pdf
ANTENNA EXTENSION CABLE 5 MTR datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS R/A DUAL .100" datasheet.pdf
CABLE 15POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf