Vishay/Vitramon VJ0805D150MLPAJ
VJ0805D150MLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150MLPAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150MLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D150MLPAJ
QUANTITY
VJ0805D150MLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150MLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150MLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150MLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150MLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150MLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D150MLPAJ
IC TRANSCEIVER 485/422 SMT 8UMAX datasheet.pdf
TERM SPADE 22-16AWG #6 PIDG datasheet.pdf
BAG STATIC ZIP-TOP 8X12" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 100V 15A TO220AB datasheet.pdf
OSC VCXO 72.606816MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RED RND FLAT BLUE BLUE DIFF TAB datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
FUSE 50A 690V DIN 1 GR datasheet.pdf