Vishay/Vitramon VJ0805D181GXXAJ
VJ0805D181GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181GXXAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181GXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D181GXXAJ
QUANTITY
VJ0805D181GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181GXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181GXXAJ
DSUB CABLE - CMM09G/AE09G/CMM09G datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1POLE QC 1.5MM PNL datasheet.pdf
MOD THYRISTOR/DIODE 1800V Y2-DCB datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 750W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 36POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 8MM BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf