Vishay/Vitramon VJ0805D1R1CXBAJ
VJ0805D1R1CXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1CXBAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1CXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1CXBAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1CXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1CXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1CXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1CXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1CXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1CXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1CXBAJ
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 8-SOIC datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 19P-19P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf