Vishay/Vitramon VJ0805D1R2BLAAP
VJ0805D1R2BLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R2BLAAP
Brief Description
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R2BLAAP.pdf
Availability of VJ0805D1R2BLAAP
QUANTITY
VJ0805D1R2BLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R2BLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R2BLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R2BLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R2BLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R2BLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R2BLAAP
IDC CABLE - MKS10K/MC10G/MCG10K datasheet.pdf
IC INDCT LOAD DRVR INDUST SC74-6 datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC UNIVERSAL DATA CONV 176-HLQFP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER 13CH 28WQFN datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf