Vishay/Vitramon VJ0805D241MXXAJ
VJ0805D241MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D241MXXAJ
Brief Description
CAP CER 240PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D241MXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D241MXXAJ
QUANTITY
VJ0805D241MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D241MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D241MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance240pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D241MXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D241MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D241MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D241MXXAJ
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
TRANS FLYBACK LT3573 30UH SMD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LMZFL 10/11/135 3.5SW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
280MM FINGER GUARD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
2900UF 40V 35X54 85C ST datasheet.pdf