Vishay/Vitramon VJ0805D330KLPAP
VJ0805D330KLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330KLPAP
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330KLPAP.pdf
Availability of VJ0805D330KLPAP
QUANTITY
VJ0805D330KLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330KLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330KLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330KLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330KLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330KLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D330KLPAP
IC MCU 8BIT 16KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
MOD IGBT RBSOA 1200V 180A Y3-DCB datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR VERT 125 CLIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 66MHZ 6CLCC datasheet.pdf
PTCC6 REPLACEMENT TIP datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf