Vishay/Vitramon VJ0805D3R9DXXAC
VJ0805D3R9DXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9DXXAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9DXXAC.pdf
Availability of VJ0805D3R9DXXAC
QUANTITY
VJ0805D3R9DXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9DXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9DXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9DXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9DXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9DXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R9DXXAC
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONICAL NUT FOR .1S. datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 50VDC 10SMD GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 22.1184MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf