Vishay/Vitramon VJ0805D510MLPAP
VJ0805D510MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510MLPAP
Brief Description
CAP CER 51PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510MLPAP.pdf
Availability of VJ0805D510MLPAP
QUANTITY
VJ0805D510MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510MLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510MLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D510MLPAP
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMT5 datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 4.5A DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS W/PINS BULKHEAD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 20 AU 3POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 10POS .100 TIN datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
C/A,62.5/125UMLDS,2.5MM/2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V 10% X6S 1206 datasheet.pdf