Vishay/Vitramon VJ0805D5R1DLXAJ
VJ0805D5R1DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1DLXAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1DLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R1DLXAJ
QUANTITY
VJ0805D5R1DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1DLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1DLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R1DLXAJ
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 40A 380VAC datasheet.pdf
LED PANEL IND RED 14V STOVEPIPE datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 8V 4A 1206-8 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.5A 50.4 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf