Vishay/Vitramon VJ0805D681JLBAR
VJ0805D681JLBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D681JLBAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D681JLBAR.pdf
Availability of VJ0805D681JLBAR
QUANTITY
VJ0805D681JLBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D681JLBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D681JLBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D681JLBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D681JLBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D681JLBAR Details Description
Related parts for VJ0805D681JLBAR
IDC CABLE - MSR20K/MC20F/MCG20K datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V Y5V 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 (5 + 4 Power) Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
LED ASSY VERT 0.12" 5MM HER CLR datasheet.pdf