Vishay/Vitramon VJ0805D821GLAAT
VJ0805D821GLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821GLAAT
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821GLAAT.pdf
Availability of VJ0805D821GLAAT
QUANTITY
VJ0805D821GLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821GLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821GLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821GLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821GLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821GLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D821GLAAT
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC TUNER TERR/CATV 40HVQFN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN SSL RCPT & BLADE 2POS 4MM datasheet.pdf