Vishay/Vitramon VJ0805H223KXBBE31
VJ0805H223KXBBE31 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805H223KXBBE31
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X8R 0805
Datasheet Download
VJ0805H223KXBBE31.pdf
Availability of VJ0805H223KXBBE31
QUANTITY
VJ0805H223KXBBE31 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805H223KXBBE31
Internal Part NumberEIS-VJ0805H223KXBBE31
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805H223KXBBE31
Related LinksVJ0805H2, VJ0805H223KXBBE31 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805H223KXBBE31 Details Description
Related parts for VJ0805H223KXBBE31
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 2008 datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BRIDGE DVR 3PH 600V 28-SOIC datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ RED,GRN SMD datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 28SOIC datasheet.pdf
MTL CONTENT TIE 5.9"L 30LB BLUE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
LED NEU WHITE 4000K 80CRI 2PLCC datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf