Vishay/Vitramon VJ1206A470JBBAT4X
VJ1206A470JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A470JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A470JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1206A470JBBAT4X
QUANTITY
VJ1206A470JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A470JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A470JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A470JBBAT4X
Related LinksVJ1206A4, VJ1206A470JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A470JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A470JBBAT4X
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB50 METAL PLATED datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.65A 6WLCSP datasheet.pdf
FGRMS42, 24VDC, 4NO+2NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 25 F 18" YEL JACKS datasheet.pdf