Vishay/Vitramon VJ1206Y153JBAAT4X
VJ1206Y153JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y153JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y153JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y153JBAAT4X
QUANTITY
VJ1206Y153JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y153JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y153JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y153JBAAT4X
Related LinksVJ1206Y1, VJ1206Y153JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y153JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y153JBAAT4X
FAN AXIAL 25X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 50POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10.45V 500MW SOD80 datasheet.pdf