Vishay/Vitramon VJ1206Y681MXGAT5Z
VJ1206Y681MXGAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y681MXGAT5Z
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y681MXGAT5Z.pdf
Availability of VJ1206Y681MXGAT5Z
QUANTITY
VJ1206Y681MXGAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y681MXGAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y681MXGAT5Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y681MXGAT5Z
Related LinksVJ1206Y6, VJ1206Y681MXGAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y681MXGAT5Z Details Description
Related parts for VJ1206Y681MXGAT5Z
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 18SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 62POS 2MM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 10NS 32PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 2.185A 47 MOHM datasheet.pdf
MICRO 21C P 20" YEL NI datasheet.pdf