Vishay/Vitramon VJ1210A300KBRAT4X
VJ1210A300KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A300KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 30PF 1.5KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A300KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210A300KBRAT4X
QUANTITY
VJ1210A300KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A300KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A300KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A300KBRAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A300KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A300KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A300KBRAT4X
CAP FILM 2200PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SOD123 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 480MA 140 MOHM datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 20W TO263 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 320MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED ARRAY 2000LM WARM WHITE COB datasheet.pdf
CAP FILM 120 NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf