Vishay/Vitramon VJ1210A392KBCAT4X
VJ1210A392KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A392KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A392KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A392KBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A392KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A392KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A392KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A392KBCAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A392KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A392KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A392KBCAT4X
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.1A 50V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 21A TO-220AB datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-23 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLU SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf