Vishay/Vitramon VJ1210Y223JXGAT5Z
VJ1210Y223JXGAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y223JXGAT5Z
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y223JXGAT5Z.pdf
Availability of VJ1210Y223JXGAT5Z
QUANTITY
VJ1210Y223JXGAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y223JXGAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y223JXGAT5Z
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y223JXGAT5Z
Related LinksVJ1210Y2, VJ1210Y223JXGAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y223JXGAT5Z Details Description
Related parts for VJ1210Y223JXGAT5Z
DIODE GEN PURP 800V 8A TO220AC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
FAN FILTER ASSEMBLY 92MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 2A SYNC 16-VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
LED HB MODULE datasheet.pdf
KK 156 TERMINAL CRIMP HUMPBACK datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf