Vishay/Vitramon VJ1210Y681JBGAT4X
VJ1210Y681JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y681JBGAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y681JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y681JBGAT4X
QUANTITY
VJ1210Y681JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y681JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y681JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y681JBGAT4X
Related LinksVJ1210Y6, VJ1210Y681JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y681JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y681JBGAT4X
IC DATA ACQ SYS 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR HALL LATCH 6MA SIP3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 500MA 600 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf