Vishay/Vitramon VJ1210Y683KBBAT4X
VJ1210Y683KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y683KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y683KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y683KBBAT4X
QUANTITY
VJ1210Y683KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y683KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y683KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y683KBBAT4X
Related LinksVJ1210Y6, VJ1210Y683KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y683KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y683KBBAT4X
CONN HEADER .100 SINGL R/A 5POS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
MX QSFP MTP-LC BOUT HB CBL ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
DIE SET FOR M/5 FRAME datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf