Vishay/Vitramon VJ1808A100KBRAT4X
VJ1808A100KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A100KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 10PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A100KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A100KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A100KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A100KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A100KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A100KBRAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A100KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A100KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A100KBRAT4X
SENSOR 300PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
LM 5.08/18/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC SAMPLE RF TXRX 2.4GHZ 48QFN datasheet.pdf
FRL ASSY datasheet.pdf
IC REG BOOST CHRG PUMP ADJ 20VCT datasheet.pdf
35UF 25V 6.3X17.5 85C AXI datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 70MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC44 IC datasheet.pdf