Vishay/Vitramon VJ1808A391JBEAT4X
VJ1808A391JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A391JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A391JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A391JBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A391JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A391JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A391JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A391JBEAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A391JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A391JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A391JBEAT4X
CONN CARD EXTEND 90POS .050" datasheet.pdf
FUSE 315A 690V 1TN/110 AR UC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT563 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN PLUG CAP FOR .4B. datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 100MA 1W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf