Vishay/Vitramon VJ1812A820KBAAT4X
VJ1812A820KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A820KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A820KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812A820KBAAT4X
QUANTITY
VJ1812A820KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A820KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A820KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A820KBAAT4X
Related LinksVJ1812A8, VJ1812A820KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A820KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A820KBAAT4X
OSC XO 50.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
TOOL INSERTION PLIER METAL PT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 510MA 610 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 300MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 5% 1/4W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 19.8W datasheet.pdf
26500 3C 3#20 PIN PLUG datasheet.pdf
4700UF 250V 65X105MM 85C 10000H datasheet.pdf