Vishay/Vitramon VJ1812Y123JBGAT4X
VJ1812Y123JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y123JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y123JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y123JBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y123JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y123JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y123JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y123JBGAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y123JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y123JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y123JBGAT4X
TERM BLOCK HDR 46POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
Crystal 11.98135MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC DC COUPLED V-DEFL 13-SIL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V 1111 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 200POS SMD GOLD datasheet.pdf