Vishay/Vitramon VJ1812Y332KBFAT4X
VJ1812Y332KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y332KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y332KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y332KBFAT4X
QUANTITY
VJ1812Y332KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y332KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y332KBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y332KBFAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y332KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y332KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y332KBFAT4X
DIAC 28-36V 2A MINIMELF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
LED LIGHT BAR RECT 1X1 YELLOW datasheet.pdf
RES 0.261 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf