Vishay/Vitramon VJ2220A152JBLAT4X
VJ2220A152JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A152JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 630V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A152JBLAT4X.pdf
Availability of VJ2220A152JBLAT4X
QUANTITY
VJ2220A152JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A152JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A152JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A152JBLAT4X
Related LinksVJ2220A1, VJ2220A152JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A152JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A152JBLAT4X
IC REG LDO 10V 0.2A TO92-3 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR DPST .12A 8SMD GW datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FUSE 225A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 2M datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.23K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf