Vishay/Vitramon VJ2225A103JBBAT4X
VJ2225A103JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A103JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A103JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2225A103JBBAT4X
QUANTITY
VJ2225A103JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A103JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A103JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A103JBBAT4X
Related LinksVJ2225A1, VJ2225A103JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A103JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A103JBBAT4X
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 500V 1.5A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 16VQFN datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
IC LINKSWITCH CV/CC 10W 12ESOP datasheet.pdf
TRANS 2PNP 45V 0.1A SC88-6 datasheet.pdf