Vishay/Vitramon VJ2225A332JBCAT4X
VJ2225A332JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225A332JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 2225
Datasheet Download
VJ2225A332JBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225A332JBCAT4X
QUANTITY
VJ2225A332JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225A332JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225A332JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225A332JBCAT4X
Related LinksVJ2225A3, VJ2225A332JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225A332JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225A332JBCAT4X
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 120MA 10.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC RECEIVER AM/FM CE HP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BLADE SLOTTED 3/16" 4" datasheet.pdf
Connector Header 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf
CTV 11C 2#20 9#10 SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
33UF 450V 16X25 datasheet.pdf