TDK Corporation VLF4010ST-100MR80
VLF4010ST-100MR80 picture photo
Mfg. Part Number
VLF4010ST-100MR80
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 800MA 300 MOHM
Datasheet Download
VLF4010ST-100MR80.pdf
Availability of VLF4010ST-100MR80
QUANTITY
VLF4010ST-100MR80 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF4010ST-100MR80
Internal Part NumberEIS-VLF4010ST-100MR80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesVLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating800mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.169" L x 0.157" W (4.30mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF4010ST-100MR80
Related LinksVLF4010S, VLF4010ST-100MR80 Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF4010ST-100MR80 Details Description
Related parts for VLF4010ST-100MR80
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3PF 50V 0805 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 200RESOL 2M datasheet.pdf
OSC XO 175.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf