TDK Corporation VLF403210MT-220M
VLF403210MT-220M picture photo
Mfg. Part Number
VLF403210MT-220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 680MA 720 MOHM
Datasheet Download
VLF403210MT-220M.pdf
Availability of VLF403210MT-220M
QUANTITY
VLF403210MT-220M Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403210MT-220M
Internal Part NumberEIS-VLF403210MT-220M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesVLF-M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating680mA
Current - Saturation460mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)720 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403210MT-220M
Related LinksVLF40321, VLF403210MT-220M Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403210MT-220M Details Description
Related parts for VLF403210MT-220M
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES SMD 6.34 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
JOYSTICK 4000 POTENTIOMETER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RING PERMA SEAL SC-230-14 BULK datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
VS-IP20-IP20-93E/0 3 datasheet.pdf
RES SMD 0.0768 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf