TDK Corporation VLF403212MT-220M-CA
VLF403212MT-220M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLF403212MT-220M-CA
Brief Description
FIXED IND 22UH 670MA 710 MOHM
Datasheet Download
VLF403212MT-220M-CA.pdf
Availability of VLF403212MT-220M-CA
QUANTITY
VLF403212MT-220M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLF403212MT-220M-CA
Internal Part NumberEIS-VLF403212MT-220M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductVLF-M-CA Series Low-Profile Power Inductor
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, VLF-M-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation540mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)710 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLF403212MT-220M-CA
Related LinksVLF403212, VLF403212MT-220M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLF403212MT-220M-CA Details Description
Related parts for VLF403212MT-220M-CA
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
RES 232K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 5.6UH SMD datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 370MA 2.55 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
MINI-SAS HD datasheet.pdf
V23092A1060A801=SNR datasheet.pdf
CAP 2.2 UF 20% 50 V datasheet.pdf