Switchcraft Inc. VPP24K1HD75TX
VPP24K1HD75TX picture photo
Mfg. Part Number
VPP24K1HD75TX
Manufacturer
Product Category
Patchbay, Jack Panels
Brief Description
PATCHBAY 24JACK HD TERMINATED
Datasheet Download
VPP24K1HD75TX.pdf
Availability of VPP24K1HD75TX
QUANTITY
VPP24K1HD75TX Order Process
Ship out your order
Specifications of VPP24K1HD75TX
Internal Part NumberEIS-VPP24K1HD75TX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSwitchcraft RoHS Info
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyPatchbay, Jack Panels
SeriesVPP
TypeVideo Pass Through Panel
Connector TypeHD Jack, 75 Ohm Terminated
Number of Positions24
Number of Rows2
Termination Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VPP24K1HD75TX
Related LinksVPP24K, VPP24K1HD75TX Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
VPP24K1HD75TX Details Description
Related parts for VPP24K1HD75TX
JUMPER-H1501TR/A2015W/X 2" datasheet.pdf
CONN MALE COAX 3W3K SLD CUP TIN datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 20-TSSOP datasheet.pdf
51X51MM RED LED BACKLIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO 32DIP 0.3 datasheet.pdf
BOARD EVAL SI2178/38 4TH GEN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 500MA 756 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf