Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-104MT100KPBF
VS-104MT100KPBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-104MT100KPBF
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
MOD 3-PH SWITCH 100A 1000V MTK
Datasheet Download
VS-104MT100KPBF.pdf
Availability of VS-104MT100KPBF
QUANTITY
VS-104MT100KPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-104MT100KPBF
Internal Part NumberEIS-VS-104MT100KPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginDD-011-2015-Rev-00 20/Mar/2015
Standard Package15
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTray
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)100A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseMT-K Module
Supplier Device PackageMT-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-104MT100KPBF
Related LinksVS-104M, VS-104MT100KPBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-104MT100KPBF Details Description
Related parts for VS-104MT100KPBF
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 167MHZ 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V P2H 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 3.6A 36 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC SC706 datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 14-SOIC datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/10/180 1.5 BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf