Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-VSKD270-04PBF
VS-VSKD270-04PBF picture photo
Mfg. Part Number
VS-VSKD270-04PBF
Brief Description
POWER MODULE 400V 270A MAGNAPAK
Datasheet Download
VS-VSKD270-04PBF.pdf
Availability of VS-VSKD270-04PBF
QUANTITY
VS-VSKD270-04PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-VSKD270-04PBF
Internal Part NumberEIS-VS-VSKD270-04PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-VSKD270-04PBF
Related LinksVS-VSKD2, VS-VSKD270-04PBF Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-VSKD270-04PBF Details Description
Related parts for VS-VSKD270-04PBF
TVS DIODE 136VWM 229.95VC AXIAL datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
M12 8 POS FEMALE RA-BLNT 2MTR datasheet.pdf