Virtium Technology Inc. VSFB25PI128G-101
VSFB25PI128G-101 picture photo
Mfg. Part Number
VSFB25PI128G-101
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 2.5" SATA 128GB PE SLC IND
Datasheet Download
VSFB25PI128G-101.pdf
Availability of VSFB25PI128G-101
QUANTITY
VSFB25PI128G-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of VSFB25PI128G-101
Internal Part NumberEIS-VSFB25PI128G-101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesStorFly® 25
Memory Size128GB
Memory TypeFLASH - NAND (SLC)
Form Factor2.5"
Speed - Read370MB/s
Speed - Write280MB/s
Voltage - Supply-
TypeSATA III
Current - Max-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
Size / Dimension100.50mm x 69.85mm x 7.00mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSFB25PI128G-101
Related LinksVSFB25PI, VSFB25PI128G-101 Datasheet, Virtium Technology Inc. Distributor
VSFB25PI128G-101 Details Description
Related parts for VSFB25PI128G-101
IC PWR SUPPLY SEQUENCER 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
MICRO 25C P 20" WHT JACKS NI datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NC 10A datasheet.pdf