Vishay Thin Film VSSR2401202JTF
VSSR2401202JTF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2401202JTF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 23 RES 2K OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2401202JTF.pdf
Availability of VSSR2401202JTF
QUANTITY
VSSR2401202JTF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2401202JTF
Internal Part NumberEIS-VSSR2401202JTF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Number of Resistors23
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2401202JTF
Related LinksVSSR240, VSSR2401202JTF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2401202JTF Details Description
Related parts for VSSR2401202JTF
IC 10-BIT FET BUS SW 24-TVSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 70POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf