CUI Inc. VSUU-120-T305A
VSUU-120-T305A picture photo
Mfg. Part Number
VSUU-120-T305A
Brief Description
AC/DC CONVERTER 5V 24V -12V 120W
Datasheet Download
VSUU-120-T305A.pdf
Availability of VSUU-120-T305A
QUANTITY
VSUU-120-T305A Order Process
Ship out your order
Specifications of VSUU-120-T305A
Internal Part NumberEIS-VSUU-120-T305A
Standard Package30
Number of Outputs3
Voltage - Input90 ~ 260 VAC
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 224V
Voltage - Output 3-12V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)15A, 3.5A, 800mA
Power (Watts)120W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation4.242kV (4242V)
Efficiency80%
Operating Temperature0°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Minimum Load RequiredNo
ApprovalsCE, cURus
Power (Watts) - Max120W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSUU-120-T305A
Related LinksVSUU-12, VSUU-120-T305A Datasheet, CUI Inc. Distributor
VSUU-120-T305A Details Description
Related parts for VSUU-120-T305A
FIXED IND 470NH 38A 1.3 MOHM SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A D5A datasheet.pdf